O nás

Máme za sebou již ...

53

Turnusů

8

Různých táborů

11

Let praxe

2064

Táborníků

Kdo jsme?

Jsme léty prověřený tým organizátorů táborů i jiných LARPových akcí. Poté, co jsme léta “pouze” připravovali program, jsme se rozhodli vzít i pořádání táborů na vlastní bedra a pod záštitou našeho spolku Weverklan z. s. se o vás postarat opravdu od začátku do konce.

 

Už více než 10 let pořádáme zážitkové akce pro komunitu, kterou se okolo našich příběhů a nápadů podařilo vytvořit. Najdou se mezi námi různorodá povolání jako učitelé, event manažeři, pečovatelé, psychologové, informatici, tlumočníci či kováři a brašnáři. Jelikož ale noví členové organizačního týmu přicházejí primárně z řad našich táborníků, najde se mezi námi i spousta studentů. Ve svém volném čase trávíme stovky hodin přípravou jedinečných zážitků pro naše účastníky, s nadšením a bez vidiny zisku.

 

Poznejte naše organizátorY

Tato široká škála lidí pracuje na tom, aby byl tábor po technické stránce v pořádku, program co nejbohatší, dungeony co nejnáročnější, bitvy co nejkreativnější a pravidla co nejvyváženější.

Tomáš "Nathaka" motyčka

Hlavní vedoucí - organizace, pravidla, příběh

Jako jeden z mála jsem na tábory nikdy nejezdil, začal jsem pracovat nejprve jako instruktor a s táborovou fantasy komunitou mě seznámil “v pokročilém věku” až Razas. Jsem tedy mezi ostatními odrostlými dětmi trochu unikát, nicméně i tak se tu cítím mezi svými. V práci se školními skupinami a tábory jsem se pohyboval na plný úvazek pět let a u táborů a larpu zůstal do současnosti. Byl jsem u zrodu Víkendovky i táborů Zaklínač, Pokémon, Fallout i Pán Prstenů, ale stejně je Warcraft srdcovka, se kterou si spojuju svůj vstup do kultu… totiž, do komunity. I proto se k němu vracím naplno a se spoustou nových nápadů.

Zuzka "sus" Burgetová

Táborová vedoucí

Už od mala jsem milovala fantasy ve všech podobách – filmy, knihy, hry,… tábory. Když jsem začínala na jednom takovém táboře jako účastník a poprvé se seznámila s tím, co je to larp, věděla jsem, že se tomu chci věnovat i nadále. A když jsem pak dostala po několika letech možnost stát se sama vedoucí jednoho skvělého fantasy larpového tábora, nemohla jsem odmítnout. Práce s dětmi mě vždycky bavila, rozumím si hlavně s těmi mladšími, a jako vedoucí fantasy tábora mám možnost skloubit tyto dvě věci dohromady. Na táborech se hlavně starám o mladší děti, s kterými ráda trávím čas. 

 

Jakub "Brutus" Mazel

Táborový vedoucí, tvůrce programu

Předtím, než jsem poznal, co jsou to larpové fantasy tábory, jezdil jsem na tábory ochranářů přírody, které byly připravovány takovým volným stylem, ale co se týče komunity, tak se jednalo čistě o vesnický tábor. Teprve, co jsem měl tu možnost poprvé poznat, co je larp, tak jsem v sobě objevil vášeň pro účastnění se takovýchto táborů a posléze také jejich organizování. Komunita na těchto táborech je neskutečně přátelská a velmi specifická, avšak v tom dobrém slova smyslu, až mě to při mém prvním příjezdu překvapilo. Tuto komunitu se snažíme stále opečovávat a nepřetržitě rozvíjet. Na táborech mě nejvíce baví vymýšlet program pro děti a následně se ho společně s nimi i účastnit. Vždy jsem preferoval spíše volnější přístup (tedy žádná zbytečná striktní pravidla, ač nějaká přeci jen musí být).

Matěj "Mattashi" uhrin

Vedoucí, tvůrce programu a pravidel, battle master

Na larpové/dřevárnické tábory jsem jezdil už jako kluk. Baví mě Role Play stejně tak jako bitvy. Jako účastník jsem se seznámil s partou skvělých lidí se stejnými zájmy a budoucími dlouholetými přáteli. O pár let později se dalším společným zájmem stalo i organizování podobných táborů, na kterých jsme vyrostli. Hlavní zastoupení v programu mám především, co se týče boje –  larpových bitev, bojových her, schvalování zbraní. V přípravách se také věnuji hlavně pravidlům.

 

David "Dave" Dobrovolný

Táborový vedoucí - od většiny něco, od něčeho nic

Zájem o fantasy a sci-fi u mne vznikl podobně jako u spousty lidí díky knížkám, filmům a počítačovým hrám. Dlouhé snění o tom, jaké by bylo žít v nějakém z těchto světů, se začalo měnit v realitu, když mě Minreth přemluvil, ať jedu na larp. Je to úplně jiný zážitek než běžné lesní tábory, se kterými mám také dlouholeté zkušenosti. Co se týče organizování LARPového tábora, baví mne různé věci od rýpání se v pravidlech po vymýšlení úkolů nebo potyček pro herní postavy.

 

Matouš "Razas" Zejda

Part-time vedoucí, tvůrce programu, tvůrce rekvizit

Už od malička jsem vzhlížel k sourozencům, kteří hrávali DnD a chtěl hrát s nimi, ale nechtěli mě vzít mezi sebe, dokud nedošlo k příhodě s medvědem. Po této příhodě jsem se stal krolským bojovníkem a členem skupiny. Díky rodině a jejich lásce k fantasy a tatínkově skvělé knihovně jsem se dostával do světa fantasy, který mě uchvacuje dodnes. Na své cestě fantasy světy jsem zavadil o larpové tábory, na kterých trávím čas od svých 11 let až dodnes. Baví mě sledovat vývoj nové larpové kultury a pomáhat s jejím rozvojem. Mou prioritou je příběh a pomoc hráčům najít se ve svých postavách.

 

Michal "míša" Vítů

Táborový vedoucí - pomocná ruka organizace před táborem - testr pravidel 

Na tento tábor jezdím již od útlého věku jako účastník a to už dlouhých 10 let. Jako většinu kluků mě odmala bavily hry na hrdiny a válčení s dřevěnými meči. Když jsem pak objevil tyto tábory a postupně přicházel na to, o čem je LARP a dřevárny, už jsem nikdy na žádný jiný tábor jet nechtěl (a ani nejel). Bylo mým splněným přáním stát se poté, po několika letech ježdění jako táborník, i vedoucím tábora mého dětství.

Baví mě vše od vymýšlení programu a hledání chyb v pravidlech, přes organizaci až po samotnou práci s dětmi. Mými oblíbenými činnostmi na vymýšlení a organizaci jsou bitvy, dungeony a pak má malá specialita – tvorba memeů a emoutů.

 

 

Tomáš "Tom" Král

Táborový vedoucí - tvůrce obsahu a herní ekonomiky

Jako malý kluk jsem si vytvořil hluboké spojení s fantasy přes knížky jako Zaklínač, Pán prstenů nebo Zeměplocha. K fantasy táborům a následně k LARPU jsem se zase dostal díky svému staršímu bratrovi a jeho kamarádům. Společně jsme jezdili jako táborníci a po několika letech, kdy můj bratr přestal na tábory jezdit, mě ta vášeň neopustila, spíš vzrostla! A když mi pak bylo nabídnuto vedoucování těchto fantasy larpových táborů, na kterých jsem strávil každý rok podstatnou část léta, uvědomil jsem si, že jsem si to vlastně vždycky přál. A že je to splněný sen, jsem si uvědomil hned po prvním táboře, který jsem prožil v roli vedoucího a organizátora. Na LARPU mě nejvíc baví jedinečné RP scény a momenty, spíš ty soukromější a v menším počtu, při kterých se zcela ponoříte do své role a prožíváte každý okamžik i všechny emoce naplno. Jako vedoucí a organizátor se rád věnuji hernímu systému jako celku. Baví mě také vymýšlení větších i menších questů a dungeonů.

 

 

Kdo bude další?

Táborový vedoucí - ?

MINRETH

Pomocný org, rádce

Odmala jsem toužil po tom zažít naživo příběhy, které jsem četl v knihách, viděl ve filmech nebo hrál v počítačových hrách. Dlouhé čekání ukončil jednoho dne dorazivší letáček s reklamou na letní larpový tábor. Na Warcrafty tak už jezdím celou jednu dekádu. Nebudu lhát, když řeknu, že mi tábor změnil život. K lepšímu. Wary mi daly celoživotní partu přátel, stejně jako úžasnou komunitu. Beru jako čest, že do této komunity patřím. Léta jsem se na táboře podílel na vymýšlení hlavních příběhových linek, řešil jsem pravidla a systémy hry, sestavoval oddíly, dával dohromady texty k táboru včetně výročního sborníku a hrál nejrůznější čarodějné postavy. Však život se mění, a tak se teď podílím na Warcraftech jako pomocník, rádce a hráč CPček. V srdci ale navždy Warcrafťák.

 

Reference od táborníků a rodičů

„Tábor Warcraft je jeden z nejlepších táborů, na který jsem kdy jela. Je úžasně propracovaný a nenáročný. Nedokážu si bez tohoto tábora představit prázdniny.“

Markéta P.

„Skvělý tábor, výborný program. Syn se z něj vracel vždy nadšený s tím, že příští rok musí jet znovu. Všem doporučuji!“

 

Rodič táborníka

„S vedoucími z táboru Warcraft se komunikuje velmi příjemně, jsou vstřícní a  spolehliví, proto jim svěřuji svoji dceru již několik let. Jsem ráda, že se pokaždé vrací šťastná a plná zážitků.“

Rodič táborníka

„Narazit na Larpový Warcraft tábor bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat. Na Warcrafty jezdím už spoustu let a vždycky mě překvapí něco nového, vždy to je úplně jiné a hned se těším na další rok. Na vedoucích je vidět, že organizaci tábora neberou jenom jako svojí práci, ale především jako svůj koníček, kterému dávají celé své srdce a svůj volný čas.“

Lucka N.

„Jezdím na Wary už několikátý rok a musím poděkovat celému org týmu! Jsou to super lidi, co jsou pro mě jako druhá rodina. Jsou ochotni vždy pomoct a poradit. Pokaždý se mi hůř a hůř odjíždí s myšlenkou toho, že se potkáme až za rok. Děkuji za to, že jsem se rozhodla kdysi dávno jet přímo na Wary.“

Ája K.

„Warcraftí vedoucí, jak je již dlouhé roky znám, jsou jednoznačně profesionálové ve svém oboru. Táborník se tak na akci nebude cítit nikdy sám, protože mu bude vždy nabídnuta pomoc a ochota jeho problémy řešit bez rozdílu. Celé je to pak hra na respekt mezi organizátory, kteří připravují program, ale stále se udržují v roli kamaráda a ne „nadřízeného“ a mezi samotnými táborníky, kteří by toto měli chápat. Ve finále se mi opravdu těžko hledají zásadnější věci, které bych dokázal vytknout.“

TadeÁš S.