Hratelné Frakce 2023

Ať se stalo cokoliv, Hvozd okolo Podvěží se probudil. A ne zrovna s dobrou náladou. Z temných hustých hájků a neprozkoumaných oblastí se začaly valit hordy hrůzných stvoření a během několika dní vytlačily z jejich sídel většinu původního obyvatelstva. Přeživší unikli do Podvěží, protože to se díky magii Karazhanu dokázalo oproti oživlému temnému lesu uchránit.Nebyla to ale magie Karazhanu samotná, která Podvěží zachránila. Velmi tomu totiž pomohla druidka Nymira, která propojila magii s místem a pomohla ho tím zaštítit. Díky tomu a nespočtu lidí, které při evakuaci osobně zachránila, se stala přirozenou vůdkyní městečka. Většina obyvatel k ní vzhlíží a jejím radám naslouchá. Podvěží vybudovali obchodníci pod vedením bohatého mogula, který sice proti novým krkům ke krmení protestoval, ale nakonec se uvolil. Budované město se začínalo postupně proměňovat tak trochu v uprchlický tábor. A bezútěšná situace doprovázená nedostatkem jakýchkoliv surovin včetně jídla nutně vedla k rozpadu původních frakcí, protože zájmy jednotlivců se zkrátka existenční krizí změnily.

 

Vznikly proto pouze tři frakce, každá z nich vidí priority v přežití jinde a také oplývá jinými dovednostmi, které se jim daří uvnitř frakce rozvíjet. Každá postava nutně do některé z frakcí patří, jinak by se totiž neměla moc jak dostat k jídlu a ni k dalším životně důležitým zdrojům. Dělení samozřejmě není úplně striktní a každá frakce se potřebuje účastnit aktivity ve všech oblastech přežití. Dokonce i pod hrozbou Hvozdu jde koneckonců o politiku.

 

Obchodní frakce

Obchodní frakce je věrná původnímu goblinímu vedení. A v duchu jejich filozofie vidí pravou hodnotu v majetku a informacích. Snaží se jakoukoliv situaci co nejvíce očůrat, co nejméně se nadřít, ale zároveň na tom co nejvíc vydělat.

 

Ale nejsou hloupí, vědí, že aby si mohli všechno svoje bohatství užít, musí se odtud nějak dostat. No a jak nejlépe toho dosáhnout? No samozřejmě prací všech těch příživníků, co se sem nastěhovali, že jo. Protože Podvěží je jejich a oni jsou ti jediní, kteří mají právo v něm nějak vládnout. Proto neoplývají zrovna mnoha sympatiemi vůči druidce Nymiře, která se postavila do vedení města.

 

Patří jim místní hospoda a jsou jediným místem v Podvěží, kde si ve skutečnosti můžete něco koupit. Ale nemylte se, nepatří k nim jen podnikatelé a jiná nemakačenka, právě naopak jsou nejverzatilnější frakcí a využijí kohokoliv a v tom je jejich síla.

 

 

Řemeslnická frakce

Řemeslnická frakce spoléhá primárně na suroviny a zdroje, snaží se zaopatřit město a přežití všech přítomných. Nejde jim ani tak o vlastní profit, ale je pro ně samozřejmě prioritou postarat se o vlastní lidi

 

Stejně jako ostatní vědí, že aby přežili, nemůžou v Podvěží zůstat, protože kdo ví, jak dlouho to tam vydrží bezpečné. Záchranu vidí ve snaze prokopat se tunelem až do Karazhanu a nějak vymyslet, co udělají dál, až se tam dostanou. Vzali by to pěšky vrchem, ale karazhanští duchové jsou tak rozčílení, že nikoho nedovolí se k věži byť jen přiblížit 

 

Jisté ale je, že v této chvíli nemá Podvěží vůbec žádné zdroje a tunel je docela na dlouho a k tomu bude potřeba spousta materiálu na jeho prokopání. No a v Podvěží se žádný nenajde, takže dává smysl, že se musí i ven

 

Vojenská frakce

Do vojenské frakce se uchýlili převážně členové Hordy, alianční vojáci a neutrální žoldáci. Dělají to, co umí – snaží se s problémem bojovat. A ono to jde, ne, že ne.

 

Naději na přežití vidí ve vytlačení hrůz z okolí Podvěží, kontrole území, a hlavně v konečném řešení existenční otázky v podobě přímého střetu s tím, co problém způsobilo. Tedy jsou nejodhodlanější zjistit, co se vlastně sakra tolik pokazilo.